Ľudia pri kúpe nábytku hľadia okrem dizajnu samozrejme i na cenu a práve tá býva často tým rozhodujúcim faktorom – niekedy je (až podozrivo) lákavo nízka, a tak sa jednoducho kupujúci ulakomí a zadováži si lacný (no zvyčajne zároveň i menej kvalitný) výrobok. Kúpou slovenského alebo českého nábytku možno zaplatíte o niečo viac, no platíte za skutočnú kvalitu a navyše – podporíte domáci trh. Ako teda rozoznať (ne)kvalitu?

Aký je to kvalitný nábytok?

Skôr, než sa dostaneme k tomu, čo je to kvalitný nábytok – pozrime sa na ten nekvalitný.

Keď sa povie „nekvalitný nábytok“, predstavte si stôl či skriňu, na výrobu ktorej je použitých viac plastov, lakov a lepidiel než dreva. Z takýchto kusov nábytku sa potom v interiéri uvoľňuje zdraviu škodlivý formaldehyd, ktorý spôsobuje alergie či iné ochorenia. Už na prvý pohľad vidieť nedostatky, šetrenie na materiáloch, napríklad osadením plastových úchytiek namiesto kovových, a ak aj na prvý pohľad vyzerá solídne, vlastnosti nekvalitného nábytku sa po určitej dobe menia – a to k horšiemu. Takže opatrne s nápadne lacnými výrobkami či produktmi neznámeho výrobcu – pri nákupe sa zaujímajte o ich emisnú triedu, zloženie a certifikát.

Vedeli ste, že?

Niektoré izbové rastliny filtrujú vzduch a dokážu odstrániť aj formaldehyd – napríklad taká azalka, fikus, brečtan, svokrin jazyk či palma areková.

Ako to vyzerá, keď firma vyrába kvalitný nábytok:

Má certifikáty

Robotu s overovaním kvality si môžete ušetriť, ak sa rozhodnete vybrať si váš nový nábytok napríklad z ponuky československého výrobcu B2B Partner s.r.o., ktorý je vlastníkom hneď niekoľkých certifikátov odrážajúcich kvalitu a sociálne zodpovednú filozofiu (zabezpečuje spätný odber a využitie obalov) – medzi nimi vlastní napríklad certifikát kvality ISO 9001:2008, ktorý ho zaväzuje dodržiavať štandardy kvality, a teda každoročne musí nanovo prejsť auditom kvality, získal aj vzácny certifikát udelený medzinárodnou hodnotiacou spoločnosťou Bisnod, ktorý potvrdzuje, že prínosne nakladá so svojimi vstupmi a efektívne ich mení na kvalitné výrobky. Firma B2B Partner bola dokonca ohodnotená tromi Á-čkami ako excelentná, pričom Certifikát AAA môže získať len 0,09 % najkvalitnejších spoločností. Okrem toho je zapísaná v Registri solventných firiem, ktorý zahŕňa elitu slovenského a českého podnikateľského prostredia – teda iba seriózne spoločnosti, ktoré pozorne strážia svoje dobré obchodné meno. A čo sa ešte oplatí spomenúť?

Stolicka-stol-skrine-konferencny-stol-rastlina-ukladacie-boxy

Foto: Zostava kancelárskeho nábytku Classica. Zdroj: B2B Partner

Má ocenenia

Získala Cenu kvality Shop Roku 2018 v kategórii Nábytok, v roku 2015 bola víťazom v tejto kategórii i v kategórii Dom a záhrada.

Má predĺženú záruku

Keď firma vie, že vám predáva produkt, ktorý je kvalitný a vydrží dlhé roky, nemá problém predĺžiť štandardnú dvojročnú záručnú dobu – pokojne aj na 7 rokov, tak, ako to má práve B2B Partner s.r.o.

Kúpou slovenského a českého nábytku posilníte ekonomiku vlastnej krajiny

Možno si to veľakrát neuvedomujeme, no kúpou slovenského a českého výrobku nepriamo podporujeme i seba samých. Naše peniaze neodplávajú preč, naopak, stanú sa súčasťou ekonomiky Slovenska a Čiech. Tým, že budeme našich výrobcov nábytku podporovať, pomôžeme desiatkam, ba až stovkám ľudí nájsť či udržať si zamestnanie. Keď kúpime skriňu, stoličky či poličku od slovenskej alebo českej firmy, vieme, že našou kúpou dostali zaplatené výrobcovia, predajcovia, prepravcovia, že doniesli domov výplatu a nemusia za prácou odchádzať stovky kilometrov do zahraničia, preč od rodiny – jednoducho, že prispievame k zdravému ekonomickému i sociálnemu kolobehu našej krajiny.

ZHRNUTIE

  • Kupujte kvalitný slovenský a český nábytok a podporujte tak ekonomiku našich krajín.
  • Pred kúpou nábytku si overte recenzie firmy, jej certifikáty či ocenenia.
  • Nenechajte sa zlákať nízkou cenou.
Autor

Všestranní a pravdepodobne nenahraditeľní hrdinovia každodenných pisateľských a čitateľských výziev, milujúci rozmanitosť tém. Maximalisti obdivujúci minimalizmus, nadchýnajúci sa interiérovým aj exteriérovým dizajnom a architektúrou.

Napísať komentár