Aplikácie pre stanovenie časového harmonogramu

Mobilné telefóny sa v súčasnosti dostali do popredia najmä kvôli inteligentným smartfónom, ktoré nám umožňujú milióny funkcií. Okrem kontaktu s našimi blízkymi, môžeme sledovať novinky, zabávať sa, či relaxovať. Ktoré aplikácie pre smartfón vám umožnia využívať ho rozumne a vďaka tomu ušetriť nejaký čas, prípadne docieliť lepší výsledok?

Mobilné telefóny máme stále po ruke. Tak sme si na ne zvykli, že si už nevieme predstaviť deň bez toho, aby sme si nepozreli novinky alebo sa nespojili s našimi známymi. Práve to však vieme využívať aj v náš prospech a to dokonca veľmi jednoducho. Smartfón totižto dokáže nahradiť kalendár, či to do list a byť skvelým pomocníkom na organizáciu vášho času. Ktoré aplikácie sú ideálne na organizáciu vášho času?

Medzi najefektívnejšie aplikácie na organizáciu času a stanovenie časového harmonogramu patrí Timebox. Táto aplikácia je založená na svetovo známej pomodoro technike. Princíp je pritom nesmierne jednoduchý. Pracujete v časových boxoch, ktoré keď splníte, dostanete odmenu vo forme prestávky. Aplikácia Timebox pritom takéto časové boxy urobí za vás. Môžete si tak naplánovať jednotlivé aktivity počas dňa a potom sa už len riadiť priradím harmonogramom.

Toodledo je aplikácia, ktoré umožňuje vytváranie pracovné priestoru, ktorý môžete zároveň zdieľať aj s ďalšími ľuďmi. Úlohy môžete zadávať vo forme to do listov, pričom ich môžete triediť aj do konkrétnych kategórií a určiť ich prioritu. Táto aplikácia je ideálna aj pre tímy, kde umožňuje sledovať aktivity ostatných členov na jednotlivých úlohách.

Mobilné telefóny vám vedia ušetriť čas

Ak vás často trápi prokrastinácia, môžete siahnuť aj po aplikáciách, ktoré merajú vaše denné štatistiky. Zistíte tak koľko hodín ste trávili prácou, koľko času ste venovali online aktivitám a ktoré ste len tak presedeli na sociálnych sieťach. Medzi aplikácie na trackovanie vášho času patria napríklad OfftimeRescue TimeTogglClevorkTimely Time Tracking, či Timeneye.

Aplikácie dokážu kompletne zmeniť náš pracovný život. Aj elektronické vymoženosti sa dajú používať na skvelé účely a viete si tak dopriať omnoho produktívnejšie dni alebo si uľahčiť prácu. Medzi ďalšie nesmierne populárne appky patrí Evernote, ktorá slúži na jednoduché uchovávanie poznámok – od krátkych zoznamov až po niekoľkostranové dokumenty. Na internete ich nájdete množstvo a všetky môžu mať skvelé využitie, pokiaľ ich budete využívať na správne účely.

Zdroj: Partnerský článok mall.sk

Autor

Všestranní a pravdepodobne nenahraditeľní hrdinovia každodenných pisateľských a čitateľských výziev, milujúci rozmanitosť tém. Maximalisti obdivujúci minimalizmus, nadchýnajúci sa interiérovým aj exteriérovým dizajnom a architektúrou.

Napísať komentár